Bílé Vánoce ve výlohách Datart

Ještě než Vánoce začnou klepat na dveře vyzdobených domovů, důrazně klepou na výlohy. Obchodníci vědí, že už je ten nejvyšší čas začít lákat do prodejen na vánoční zboží a pojistit si tak tržby, které před svátky vždycky stojí za to. A tak se výlohy začaly plnit dárky, sněhem a svátečními barvami. Řetězec provozoven s elektronikou, pro kterou naše designérky Nikola Hurychová a Zuzana Stiefová instalovaly 43 výloh v Česku i na Slovensku, nebyla výjimkou.


Úkolem designérského týmu bylo pojmout výlohu v duchu tradičních Vánoc. "Proto jsme sáhly s Nikolou po sněhu ve všech podobách a kombinovaly jsme dohromady typické vánoční barvy - červenou a zlatou, žlutou a zelenou. Vše jsme zároveň barevně ladily s firemními vánočními plakáty, které chtěl klient použít," vypočítává výtvarnice a grafička Zuzana Stiefová.


Pěkně od začátku


"Jako první přišly na řadu polepy ve tvaru hvězd, kruhů a koleček, které jsme aplikovaly na horní pás skla výlohy. Pro dotvoření atmosféry jsme nechaly na sklo přistát množství sněhových vloček. Ty jsme s kolegyní stříkaly pomocí sněhu ve spreji přes navržené šablony. Sprej posloužil i k zasněžení spodní části výkladu."

"Na dno výloh, které nám to svou hloubkou dovolily, jsme položily netkanou textilii podobnou vatelínu. Na ni jsme umístily podstavce vyrobené podle našich požadavků s návleky ze shodné látky," vysvětlují autorky konceptu a pochvalují si výhodu multifunkčního podstavce, který rozhodně využijí i v dalších instalacích.

Korpus podstavců je vyroben z ručně skládaného kartonu, který má uvnitř vloženou zátěž. Horní plocha je důkladně zpevněna kvůli dobré nosnosti. Samotná zátěž pak podstavce dostatečně stabilizuje. Díky tomu je lze používat i samostatně a nemusí se o sebe kvůli statice opírat.


Sněhu není nikdy dost


A pak se ke slovu dostala opět bílá nadílka. "Sypkého umělého sněhu jsme spotřebovaly opravdu hodně, šetřit jsme ani neplánovaly. Sníh má velmi přirozený vzhled a navozuje pravou zimní atmosféru. Zasypaly jsme s Nikolou podstavce, podlahu, lehce poprášily i produkty. Příslovečnou třešničkou na dortu se stal jemný poprašek třpytivým sněhem."

Zboží se nakonec vystavilo jak na podstavcích, tak na závěsných stojanech, které se připevnily k zasněženým blokům. "Produkty jsme ladily do červena, maximálně jsme je doplnily zbožím v bílé nebo černé barvě, na stojany jsme umístily dvoje až troje sluchátka. Každý předmět dostal jmenovku s mašličkou, aby bylo zákazníkům jasné, komu na Vánoce udělá dárek největší radost," líčí Zuzana tvůrčí záměry týmu.


Ruku v ruce s výlohou jde i interiér prodejen, do kterého patří ozdobené vánoční stromky, pod nimiž nechybí dárky ovázané atlasovou stuhou - samozřejmě vždy s konkrétní jmenovkou a mašličkou.


Řešení do posledního detailu


Času bylo poskrovnu, ale díky důkladnému plánování a promyšlenému řešení se realizace výloh stihla tak, jak bylo potřeba. "Dekorace a jejich aplikaci jsme promýšlely s Nikolou do nejmenších podrobností. Vše muselo být jednoduché, škálovatelné a variabilní tak, aby se dalo vhodně přizpůsobit jakékoli provozovně. Řešily jsme nejenom výrobu, ale i dodání dekorací do poboček. Musely jsme vytvořit manuál pro všechny české a slovenské prodejny, aby podle něj byli schopni nejtalentovanější prodavači z jiných provozoven Datartu náš koncept realizovat," uzavírá Zuzana.


Fotografovala Zuzana Randlová a Romana Sudová.

#Vánoce #proměny #výloha

Featured Posts
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square